Wskazówki tyczące makijażu brwi

Makijaż brwi – wskazówki

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony teren  i myślisz, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to chociażby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako nieco czasu na owe szkolenia. Jeżeli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim rozpoczniesz nabywanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest zaś tak dużo. Ciężko stwierdzić, która z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź też różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór koloru podkładu. Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie wyeksponują defekty naszej cery.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *