Zachwycające cechy lawendy

 Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim bajeczne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego sposobu na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Kwiaty na urodziny

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są wspaniałym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność często uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z popularniejszych roślin pochodzących z terenu Morza Śródziemnego. Dzisiaj jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła olbrzymią popularność jako roślina lecznicza.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *