O reklamie i transporcie publicznym

Tramwaje są już standardem jeżeli chodzi o miejski krajobraz. (tramwaje reklama) Można je łatwo dostrzec w ruchu miejskim, a do tego kierowcy samochodów są niemalże zobowiązani zawsze mieć je na oku w przypadku przecinania się torów w regularną jezdnią. Fakt, że są zauważalne przez niemalże każdego, a zazwyczaj kursują w bardziej zaludnionych częściach miasta, co powoduje, że chętnie mogą być wybierane jako sposób na reklamę.

Transport publiczny taki jak autobusy jest jedną z tych rzeczy, które kojarzą nam się z centrum miasta. Nie małe grono z pośród nas z niej korzysta lub korzystało w przeszłości. Jest popularna i dobrze dostrzegalna więc nic dziwnego, że ludzie decydują się na ten wybór jeżeli chodzi o reklamę w postaci wielkich naklejek na pojeździe.

Marketing, który używa komunikację miejską jako sposób na reklamę nie jest niczym nowym. Z reguły ma to formę naklejania reklam na sam pojazd komunikacji miejskiej bezpośrednio. Widok takiego tramwaju, czy autobusu nie będzie czymś nietypowym przy zwyczajnym wybraniu się na miasto ponieważ ludzie realnie sią decydują na taką formę reklamy.

Reklamy naklejana z tyłu autobusów (tzw. reklamy busback), są dosyć popularną metodą reklamowania się w sposób, który daje dosyć realną szanse na to, że zostanie to zauważone. Większość autobusów nie z rzadka odwiedza chociaż na jakiś czas zatłoczone tereny miasta, co daje właśnie szansę, iż nie mała ilość potencjalnych klientów jadących do pracy nas dostrzeże.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *