Skuteczny profil odnośników

Linki zwrotne do strony pozycjonowanej z innych stron internetowych to od zarania funkcjonowania wyszukiwarki Google jeden z podstawowych faktorów rankingowych. Częste umieszczanie odnośnika do konkretnej strony internetowej może oznaczać, że ta witryna jest wartościowa i warto ją promować w serpach. Jest to bardzo zasadne domniemanie i sens ten nie znika nawet w obliczu ubocznego skutku który stanowi spam. Ze zjawiskiem spamu zresztą Google wojuje w sposób efektywny, ignorując backlinki ze stron spamowych.

 

Jak tworzyć profil linków ażeby był on efektywny oraz gdzie umieszczać linki zwrotne do naszej witryny?

Linki można umieszczać na wielu rodzajach witryn. Mogą to być witryny publiczne, portale ogłoszeniowe, fora, komentarze pod artykułami. Mogą to być strony i blogi budowane w tak zwanych serwisach web 2.0. Są to różne systemy blogowe takie blogspot czy wordpress a także serwisy takie jak wix gdzie można zbudować za darmo stronę internetową. Bardzo istotnym sposobem kreowania miejsc pod wartościowe odsyłacze jest budowa stron internetowych na prywatnych domenach.

Bardzo ważką rzeczą jest by treść na stronie, na której chcemy ulokować odsyłacz była niepowtarzalna, nie może być plagiatem. Nader dobrze, aby dany artykuł był tematycznie powiązany z frazą, na którą pozycjonujemy witrynę, tzn.: aby zawierał tą frazę. Tworząc witryny w domenach prywatnych należy pamiętać o zróżnicowaniu serwerów. Wszystkie miejscówki z linkiem zwrotnym winny być podlinkowane.

O ile odsyłacz na stronie będącej spamem nie będzie wzięty pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki, to już bardzo duża ilość odnośników zbudowanych w jeden dzień z takich witryn a nawet z witryn przyzwoitych może skutkować negatywnymi konsekwencjami. Nie ma jednoznacznej, jednej odpowiedzi jaka ma być dynamika przyrostu odnośników zwrotnych dla każdej strony internetowej. Dwa odnośniki z wartościowych witryn mogą znaczyć więcej niż 150 ze stron słabszych. Należy systematycznie budować profil i monitorować rezultaty. Dla stron na nowych domenach należy być ostrożnym z ilością dzienną tworzonych odsyłaczy. Rozważniej przez pierwsze dni dodawać po kilka, kilkanaście odnośników, robić nawet pauzy jednodniowe niż przesadzić. Zresztą takie ilości odsyłaczy ze witryn o dobrych parametrach, dobrze podlinkowanych, mogą dać bardzo dobre efekty i może nie być potrzeby by ilości te zwiększać do jakiś gigantycznych rozmiarów.

Odnośniki muszą posiadać atrybut dofollow. Jakaś nieznaczna ilość dla zróżnicowania profilu może mieć przyznany atrybut nofollow. Wyłącznie odsyłacze z atrybutem dofollow posiadają znaczenie przy ocenie przez algorytm Google, odnośnik nofollow jest pod kątem oceny strony bez wartości.

linkbuilding jest ważnym elementem pozycjonowania stron

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *