Golf to gra z wielowiekową tradycją

golf

Golf to gra z wielowiekową tradycją, korzeniami sięgająca średniowiecza w Szkocji. Obecnie jest to gra znana na każdym kontynencie, chyba ciężko znaleźć państwo (może oprócz państw afrykańskich) gdzie nie byłoby pola golfowego.


https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Golf funkcjonuje obecnie zarówno jako dziedzina sportu zawodowego a także jako forma rekreacji, jako sport amatorski. Jednak zarówno w jednym jak i drugim przypadku, chcąc uprawiać golfa, należy zapoznać się z kosztami wejścia, ponieważ nie są one małe. Jest to sport dla elit finansowych, nie każdy może sobie pozwolić na wydatki niezbędne do ponoszenia w przypadku uprawiania golfa. 

Sam ekwipunek golfisty jest bardzo drogi. Zestaw kijów golfowych to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jednak na samych kijach zakupy nie kończą się. Należy mieć specjalną torbę, służącą do przenoszenia kijów podczas rozgrywki. Ważne by torba taka pozwalała na w miarę komfortowe przenoszenie rzez kilka godzin dość ciężkiego zestawu kijów. Ale i to nie jest wszystko. Do nabycia sa wózki golfowe. Są różne ich rodzaje, ale na przykład wózek elektryczny potrafi kosztować około 20 000 złotych. Trzeba też wspomnieć o odpowiedniej odzieży i specjalnych butach.  

Author: admin