Afrykańskie mango odchudza i służy zdrowiu

Afrykańskie mango jest znanym specyfikiem na odchudzanie. Pomaga także w wypadkach gdy gubienie masy idzie bardzo trudno.

Jednym ze komponentów które czynią z afrykańskiego mango roślinę sprzyjającą zdrowiu a jednocześnie wspierającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu silnie antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

Afrykańskie drzewo mango wzrasta w tropikalnych lasach Afryki. Drzewo jest poza tym hodowane na polach uprawnych w środkowej i zachodniej części kontynentu. Afrykańskie drzewo wzrasta od 10 do 40 m wysokości. Butelkowe liście są gęste. Afrykańskie mango dojrzewa i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na możliwe wykorzystanie przemysłowe Afrykańskiego Mango w fabrykacji żywności, kosmetyków oraz produktów farmaceutycznych.

Cechy

Badania nad opisywanym drzewem wykazały pozytywne działanie w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz antyoksydacyjne.

Działanie antybólowe

Roślina wykazuje także cechy znieczulające.

Działanie przeciwutleniające

Opisywana roślina ma właściwości przeciwutleniające.

Odziaływanie antybakteryjne

Liście drzewa i korzenie przejawiają oddziaływanie przeciwbakteryjne.

Afrykańskie mango może pomagać w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości redukujące stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne wykazały obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Roślina posiada właściwości odchudzające.


https://maxisuplementy.pl/african-mango-opinie-i-efekty/


Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Author: admin