Moda

Moda zmienia się, to bezdyskusyjne. Style pojawiają się, ulatują i ponownie powracają po kilkudziesięciu latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony wróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Ponownie ostatnimi czasy gdzieniegdzie widać ów styl.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku modne były bardzo obcisłe i nieco za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu tytułowanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego wieku popularne były bardzo duże marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

 

https://litfashion.pl

Author: admin